DEDELER Minarecilik; ÜMİT DEDELER tarafından 1988 yılında kurulmuştur. Dedeler Minarecilik, Türkiyenin en büyük resmi ve faturali, demir işlemeli ve kalipli beton minare yapım şirketidir. Şirketimiz bünyesinde yetiştirilen alanında uzmanlaştırılmış personellerle, maddi menfaatler arka plana bırakılarak, ilkeli ve  özverili çalışmalarla, müşteri/kurum memnuniyetini esas alarak çözümler üretmekteyiz.

     

        Minare yapımı ve minare ustası olarak faaliyete başladığımız günden bu yana bu kutsal yolda; yığma minare yapımıyla başlayıp, yılların ve kanunların gerektirdiği gibi, bayındırlık ve müftülüklerin projelerine uygun kalıplarla kendini her geçen yıl dahada geliştirerek yaklaşık 5 farklı ekiple güzel ülkemizin her köşesinde , istenilen her projeye, stenilen her ebata ve her  desene uygun, demirli beton minare projeleri itina ile yapılıp teslim edilmektedir. 

     

        Geçmişimizde yaptığımız eserlerimiz nasılsa, gelecekte yapacaklarımız da öncekilerine nazaran bir o kadar iyive yeni olacaktır. Bunu yaptığımız yapılara bakarak daha net anlayabiliriz. Manevi kıymete sahip olan bu yapılara geçmişte iz bırakmış büyük ustaların ışığında katkı yapmak en büyük gayemizdir.